Mając na względzie trudną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pszczyńskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach lekarz medycyny Pan Grzegorz Gołdynia poinformował, że otwarcie palcówek dla dzieci i młodzieży uważa za niewskazane.

Informacja ta jest dla nas bardzo ważna, a głos głównego specjalisty jednoznaczny, mówiący wyraźnie, że otwarcie placówek dla dzieci i młodzieży uważa za niewskazane.

Dlatego też informujemy Państwa, że placówki oświatowe na terenie naszej gminy pozostają zamknięte do 31.05.2020r.  Zaznaczam, że termin ten może jeszcze ulec zmianie, ze względu na dynamicznie przebiegający rozwój zachorowań.

Nie jest to łatwa decyzja. Bez względu na rozwiązania, które podejmę wiem, że nie zawsze spotkają się one ze społecznym zadowoleniem. Jednak najważniejsze dla mnie, a zapewne i dla Państwa jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców – nas wszystkich.

Równocześnie informuję, że placówki oświatowe są przygotowane na wznowienie działalności, lecz w bezpiecznym dla wszystkich terminie.

Wszystkie szczegółowe informacje o dynamicznie rozwijającej się sytuacji znajdziecie Państwo w placówkach oświatowych. Prosimy o stałe śledzenie komunikatów i kontakt z placówkami oświatowymi.Proszę o wyrozumiałość.
Z życzeniami zdrowia
Jan Słoninka