Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach
ul. Korfantego 38
43-227 Miedźna
tel./fax 211-73-21
mgr Barbara Foltyn
NIP: 638-177-57-57
REGON: 272633310
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.logilowice.pl

W Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Religi w Gilowicach uczy się obecnie 220 uczniów w 9  oddziałach.

Uczniowie uczęszczają do klas o profilu ogólnym z dowolnymi rozszerzeniami, wybieranymi przez uczniów stosownie do ich potrzeb edukacyjnych i realizowanymi w grupach międzyklasowych. Zainteresowany uczeń może także wybrać naukę w klasie matematyczno-inżynierskiej, która doskonale przygotuje go do studiów na wszelkich kierunkach technicznych i informatycznych, lub w klasie biologiczno-medycznej, będącej doskonałym wyborem dla przyszłych adeptów medycyny, weterynarii, psychologii lub fizjoterapii, jak również szeregu innych pokrewnych zawodów.

Zajęcia językowe oraz rozszerzenia odbywają się w niewielkich grupach, co ma znaczący wpływ na wyniki nauczania – liceum od lat może się pochwalić niemal stuprocentową zdawalnością egzaminu maturalnego. Szkoła ma także niepowtarzalną atmosferę i jest miejscem, gdzie wszyscy się znają, wzajemnie szanują i dbają o swoje potrzeby. Jest za to ceniona przez uczniów i chętnie odwiedzających ją absolwentów.

Do liceum przynależy hala sportowa z wyposażoną siłownią, z których uczniowie mogą korzystać zarówno w czasie lekcji wychowania fizycznego jak i sportowych zajęć pozalekcyjnych. Budynek szkoły jest przestronny a sale dobrze wyposażone.

 

Powiatowy Lider pozyskiwania funduszy UE

Obecnie Liceum Ogólnokształcące jest powiatowym liderem w pozyskiwaniu funduszy  z UE. Współpraca międzynarodowa realizowana jest przez szkołę od kilkunastu lat w formie projektów współpracy, szkoleń i wymian uczniowskich. Jako jedyna w powiecie pszczyńskim uzyskała dofinansowanie na realizację 2 projektów w ramach programu Erasmus + w 2020 roku. Natomiast w 2022 roku szkoła zdobyła Akredytację w programie Erasmus+ na lata 2022 - 2027, która uprawnia do automatycznego dostępu do dofinansowania w kwocie ponad 30 000 euro rocznie, które przeznaczone zostaną na wyjazdy zagraniczne uczniów i nauczycieli. 

Łączny budżet pozyskanego przez LO Gilowice dofinansowania osiągnie około 250 tysięcy euro.".

 

Liceum z Brązową Tarczą Perspektyw

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach w 2023 r. otrzymało Certyfikat Jakości Nauczania w postaci Brązowej Tarczy w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych w kategorii „Licea Ogólnokształcące”. Nie jest to jednak jednorazowe wyróżnienie - szkoła może się pochwalić wieloletnią historią w tym rankingu. Ten sam certyfikat jakości nauczania gilowickie liceum otrzymało także w latach: 2015, 2017, 2018 i 2020, 2021, a w 2022 roku liceum otrzymało Srebrną Tarczę.

Gdzie i jak o nas pisali?

https://www.facebook.com/gmina.miedzna.1/posts/1307970739569037
https://www.pless.pl/edukacja/64624-jak-maturzysci-z-lo-w-gilowicach-poradzili-sobie-z-egzaminem-dojrzalosci-gilowice